TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI

GENEL

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sözleşmenin imzalanması durumunda, size sunulan lisans sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Sözleşme kapsamında hizmete sunulan ürünün kullanımının imkansızlaşması durumunda, Lisans Veren bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak Lisans Alan’a bu durumu bildirmek zorunda ve 14 gün içinde de toplam bedeli Lisans Alan’a iade edilmek zorundadır.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE

Lisans Alan, lisans sözleşmesi bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Lisans Veren’in sözleşme konusu programı kullandırma ve hizmete sunma yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER

Lisans sözleşmesi imzalandıktan sonra, Lisans Alan’ın ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve sözleşme bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Lisans Veren’e ödenmez ise, Lisans Veren sözleşme konusu ürün kullanımını durdurma yetkisini haizdir.

CAYMA HAKKI

Lisans Alan, kanuni sınırlamalar çerçevesinde ve yine kanunda öngörülen süre dahilinde cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılmasına ilişkin kanun ve yönetmelikler ile belirlenen istisnalar aşağıda belirtilmiş olup taraflar işbu istisnalar ile bağlıdır.

CAYMA HAKKININ KULLANILMASININ İSTİSNALARI

Lisans Alan, kanunda sayılan ve aşağıda örneklenen sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

 1. Aşağıda sayılan hususlar başta olmak üzere, bedeli finansal piyasadaki dalgalanmalara bağlı olarak sağlayıcının kontrolü dışında değişen ve bu değişimin cayma hakkı süresi içinde gerçekleşebildiği finansal hizmetlere ilişkin sözleşmeler:

  1. Döviz işlemleri.
  2. Para piyasası araçları.
  3. Devredilebilir menkul kıymetler.
  4. Yatırım ortaklığı payları.
  5. Finansal varlıklara dayalı vadeli işlem sözleşmeleri ve eşdeğer nakdi uzlaşmaya dayalı finansal araçlar.
  6. Vadeli faiz oranı anlaşmaları.
  7. Faiz, döviz ve hisse senedi swapları.
  8. Opsiyon işlemleri ve eşdeğer nakdi uzlaşmaya dayalı finansal araçlar.
 2. Diğer mevzuatta yer alan tüketici lehine olan hükümler saklı kalmak kaydıyla, geçerlilik süresi bir aydan az olan seyahat, bagaj sigortası poliçeleri veya benzeri kısa süreli sigorta poliçelerine ilişkin sözleşmeler.
 3. Tüketicinin cayma hakkını kullanmasından önce, onun açık onayı üzerine taraflarca tamamen ifa edilmiş olan sözleşmeler.

Her ne kadar cayma hakkı işbu bildirim ile düzenlenmiş olsa da cayma hakkının kullanılamayacağı durumlara ilişkin olarak Lisans Alan, fazlaya dair tüm haklarını saklı tutmaktadır.

ÖDEME VE TESLİMAT

Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) yaparak, iletişim sonucu alacağınız iban numarasından herhangi birine yapabilirsiniz. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınız ile, Her türlü kredi kartınıza online tek ödeme ya da online taksit imkânlarından yararlanabilirsiniz. Online ödemelerinizde siparişiniz sonunda kredi kartınızdan tutar çekim işlemi gerçekleşecektir.